SHIATSU MASAJI

SHIATSU MASAJI


Shiatsu, Japonya'dan gelen terapötik bir masaj türüdür. Yoğurma, baskı uygulama, yumuşatma, dokunma ve germe tekniklerini kullanır ve hafif, rahat giysilerle birlikte yağsız uygulanır. Shiatsu masajı parmak basıncı olarak çevrilir. Akupunktur ve anma masajı dahil olmak üzere Japonya'nın geleneksel tıbbi tedavilerinin yeniden canlanmasının bir sonucu olarak, farklı Shiatsu stilleri vardır. Shiatsu şu anda geleneksel Japon manuel tedavilerinin modern batı tıbbı bilgisi ile bütünleşmesiyle gelişmiş durumdadır.

Shiatsu Masajı Sağlığınıza Nasıl Yarar Sağlayabilir?
Shiatsu, stresi azaltmaya yardımcı olan ve genel refah için katkıda bulunan bir terapidir. Adaylar hem önleyici hem de iyileştirici etkileri olduğuna inanmaktadır. Shiatsu, çok çeşitli iç, kas-iskelet sistemi ve duygusal koşulların tedavisinde kullanılabilir. Kas sertliğini azalttığı, cildi uyardığı, sindirime yardımcı olduğu ve sinir sistemini etkilediği düşünülmektedir. Shiatsu, baş ağrısı, PMS, sindirim bozuklukları, yorgunluk, uykusuzluk, fibromiyalji, stres, anksiyete, eklem ve bel ağrısı dahil kas-iskelet sistemi ağrısı gibi çok çeşitli kronik rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılır. Etki, seansın amacına bağlı olarak uyarıcı, canlandırıcı, sakinleştirici veya yatıştırıcı olabilir.

Shiatsu Prensipleri Nelerdir?
Çin / Japon tıbbının temel kavramlarından biri de Qi'dir (telaffuz edilen "chee"). Bu, vücudumuzdaki tüm işleyişlerin temelini oluşturan hayati enerjidir. Qi meridyen adı verilen belirli yollarda akar. Shiatsu terapisti, Qi'ye Vital Points denilen meridyenler boyunca geçen noktalardan erişir. Meridyenlerde bol miktarda Qi olduğunda ve akış engellenmediğinde sıhhat ortaya çıkar.

Shiatsu terapistlerimiz, gözle görülür fiziksel belirtilerden önce bile, vücuttaki uyumsuzluk kalıplarını tanımak için eğitilmiştir. Basit ama ince değişiklikler, semptomların ortaya çıktığı bir noktaya kadar ilerleyebilecek bir dengesizliğin göstergesidir. Denge, uygun değerlendirme ve düzenli Ankarada masaj seansları ile restore edilebilir. Shiatsu uygulayıcılarımız ayrıca yaşam tarzı ve aktivite önerileri sunabilirler.