SAUNA HİZMETİ

SAUNA HİZMETİ


Sauna hizmeti, buhar odaları ve hipertermi tedavisi, dünyadaki çok sayıda insan tarafından çeşitli sağlık nedenleriyle kullanılmaya devam etmektedir. Bu kadar çok insanın tercih ettiği saunanın birçok yararı bulunmaktadır.

Geliştirilmiş Kardiyovasküler Sağlık
Kalp atış hızınızı 120-150’ye yükselten 20 dakikalık bir Ankarada masaj seansıyla, sauna kalp sağlığını aerobik egzersizlere benzer şekilde artırabilir. Çalışmalar, düzenli olarak tekrarlandığında saunanın kan basıncında belirgin bir azalmaya sebep olduğunu göstermiştir. Sauna kullanımı kesinlikle gerçek fiziksel aktivitenin yerine geçmemelidir, ancak genel sağlık rutininize dahil edilmesi harika bir sağlık uygulamasıdır. Ek bir avantaj olarak, vücudun terlemesi için gerekli olan enerji ve kalp atış hızındaki artış fazla kalorileri yakar.

Stresi Azaltma
Saunadaki yüksek sıcaklık kasları gevşetir, kan akışını arttırır ve endorfin üretir. Bir saunaya girerek kısa bir süre dış dünyadan ayrılmanın basitliği bile, günden güne dikkatinizi dağıtmaktan uzak sakin bir alan yaratır ve yaşamda ara vermeye zorlar. Bu nedenle saunaların rahatlatıcı etkisi hem fiziksel hem de zihinsel olarak hissedilir. Birçok sauna kullanıcısı daha iyi kalitede uyku deneyimler bu da stres seviyenizi azaltır.

Detoks
Terleme işlemi, toksinleri cildinizden atmanızın normal bir yoludur. Kanınızdaki sağlıksız seviyedeki ağır metaller ve diğer toksinler ile çevrenizdeki kirlere günlük olarak maruz kalma nedeniyle birçok insanın düzenli sauna kullanımı vücudunuzun toksinleri yok etme yeteneğinden yararlanabilir. Ciltteki kirleri temizleme işlemi de gözenekleri açar ve daha net bir cilt elde edilmesini sağlar. Sauna hizmeti tarih boyunca daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için bir güzellik yöntemi olarak kullanılmıştır.