REFLEKSOLOJİ MASAJI

REFLEKSOLOJİ MASAJI


Refleksoloji masajı, sinir sistemi üzerinden vücudun ilgili kısımlarına bağlanan ayaklar, eller ve kulaklar üzerinde alanlar ve noktalar olduğu ilkesine dayanan bir işlemdir. Bu alanlara ve noktalara basınç uygulandığında, sinir kanalları boyunca enerjinin hareketini uyarır ve vücuttaki homeostaz dengesinin yeniden sağlanmasına yardımcı olur.
İnsan ayağında yaklaşık 7.000 sinir ucu vardır ve bunların her biri bir vücut kısmına karşılık gelen bir refleks noktasıdır. Refleksoloji uzmanlarımız, bu refleks noktalarını uyarmak için özel parmak ve başparmak manipülasyonlarını kullanırlar.

Refleksoloji Masajı Gevşeme Sağlar
Refleksolojinin, sinir yollarını açtığı ve sinir sistemini, vücudu daha rahat bir duruma sokan nöron aktivitesi ile doldurduğu bilinmektedir. Sisteminizde bol miktarda rahatlama sağlayarak, Ankarada masaj vücudunuzda ve zihninizde sakin bir duruma neden olabilir. Bu fenomeni kullanarak, refleksoloji, uykusuzluk gibi uyku bozukluklarını iyileştirmek ve vücudunuzun normal, sağlıklı sirkadiyen ritimlerine geri dönmesine yardımcı olmak için kullanılabilir.

Sinir Fonksiyonlarının Geliştirir
Bedenler yaşlandıkça, sinir uçları vücudumuzun ekstremite bölgelerinde daha az hassas hale gelir. Sinirsel yolların açılması ve temizlenmesi, vücuttaki çeşitli organlardaki sinirlerin ve hücrelerin işlevselliğini ve esnekliğini geliştirmeye yardımcı olabilir. Sinir geçitleri esasen kaslar gibidir, onları aktif tutmak sağlığınız için son derece faydalı ve önemlidir. Refleksoloji masajı bu sinirleri uyararak aktif hale getirmeye yardımcı olur.

Vücudunuzda Kan Dolaşımını Artırır
Etkili bir şekilde en iyi bilinen refleksoloji masajı faydası, kan dolaşımındaki gelişmedir; bu, oksijenin yanı sıra kanın vücuda daha verimli bir şekilde iletildiği anlamına gelir. Dolaşımdaki iyileşme ayrıca, fonksiyonlarını optimize eden ve metabolizmayı daha da artıran hayati organ sistemlerine ulaşmada daha fazla oksijen anlamına gelir. Oksijenin vücuda daha çok yayılması aynı zamanda daha hızlı iyileşme ve hasarlı hücrelerin onarılmasıyla sonuçlanır.