KESE KÖPÜK MASAJI

KESE & KÖPÜK MASAJI


Eski bir Türk geleneği olarak, kese & köpük masajı, cildinizi yenilemek ve tüm ölü hücreleri atmak için kullanılan en yaygın ve etkili masaj tekniğidir. Türk hamam geleneğinin ilk aşaması olarak kabul edilen keseleme, vücudun yoğun bir terlemenin ardından daha saf ve temiz hale gelmesinde kullanılır. Peeling, tüm ölü hücrelerin cildin yüzeyinden alınmasına, tıkanmış gözeneklerin temizlenmesine ve cildin daha pürüzsüz olmasına yardımcı olur.

Neden Kese & Köpük Masajı Yaptırılmalı?
Vücut sistemimiz sürekli yeni hücreler oluşturur ve hücrelerimizi yeniler. Bu oran genç yaşlarda daha yüksektir, ancak yaşlandıkça metabolizma hızımızla birlikte yenilenme oranı azalmaktadır. Hücreler yenilendikçe, ölü hücreler cildimizin üst tabakasında birikir. Ovalama ve köpük masajımızın amacı ölü cilt katmanını soymaktır. Böylece cildiniz rahatça nefes alabilir ve daha sağlıklı görünebilir. Cilt hücreleriniz açık değilse, bu sivilce ve yara gibi sorunlara neden olabilir.
Ovma ve köpük masajı sırasında doğal bir organik kese ile tüm ölü hücreleri gidermek için cildiniz ovulur. Öte yandan, Ankara’da masaj kan akışını artırmak ve cildinizi canlandırmak için cilde uygulanır. Peelingden sonra köpük masajı yapılır. Bu masaj sırasında, tüm vücut doğal ve hoş kokulu sabun köpüğü ile kaplanır.

Kese & Köpük Masajının Faydaları
Düzenli olarak uygulanan kese ve köpük masajının cildinize birçok fayda sağladığı ve cildinize parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandırdığı bilinmektedir. Tüm vücudu ovmak cildinizin nefes almasına ve oksijenle beslenmesine yardımcı olur.
Bu tedavi yazın güneşe bağlı lekelenme problemini önlemeye yardımcı olur. Sağlıklı bir cilt için ön koşul, cildin kolayca nefes almasıdır. Bu, düzenli aralıklarla kese ve köpük masajı ile sağlanabilir. Sivilce ve iltihaplanma gibi cilt problemleri ve saç köklerindeki problemler, iyi bir fırçalama ve köpük tedavisi ile azaltılabilir. Kese ve köpük masajından sonra, cildinizin parlak ve sağlıklı görünümüyle tazelenmiş hissedersiniz.