LENF DRENAJ MASAJI

LENF DRENAJ MASAJI


Lenfatik drenaj terapötik bir masaj tedavisidir. Lenf drenaj masajı, lenf akışını artırmak ve vücudunuzdaki toksinleri azaltmak için çok hafif bir basınç ve uzun, yumuşak, ritmik vuruşlar içerir.
Lenf sistemi vücudunuzun bağışıklık sisteminin bir parçasıdır ve enfeksiyonla savaşmaya yardımcı olur. Lenfin kendisi berrak, hafif sarı bir sıvıdır. Besinleri ve oksijeni hücrelere taşır, yolda toksinleri toplar ve lenf bezlerinden dışarı akıtır. Vücudunuzdaki kan damarlarının iki katı kadar lenf damarı bulunur. Bununla birlikte, kalbin etrafına pompalanan kanın aksine, lenf sisteminde pompa yoktur. Kan damarlarınızdaki basınç ve kaslarınızdaki hareket lenf sıvısını etrafa doğru iter.

Lenf Drenaj Masajı Ne İşe Yarar?
Lenf drenaj masajı genel sağlığınızı olumlu yönde etkiler. Lenf, bağışıklık sisteminizin düzgün çalışmasını sağlamak için anahtar olduğundan, vücudun etrafındaki lenf akışını ve drenajını iyileştirmek, birçok yönden sizin için iyidir. Lenfatik Ankarada masaj hizmeti şunları sağlayabilir:

  • Küçük soğuk algınlığı ve virüslerden mustarip olma olasılığını azaltmak; vücudunuzun enfeksiyonlarla savaşmanıza yardımcı olur ve hastalıkların iyileşmesini hızlandırır.
  • Ödemin tutulmasını azaltmaya yardımcı olmak; lenf sisteminde pompa olmadığından, uzun süre hareket etmeden oturursanız, lenf kolayca akamaz. Bu yüzden şişmiş ayak veya el parmakları deneyimleyebilirsiniz.
  • Lenfatik sistemi iyileştirmek, metabolizma hızınızı artıracağından, kalorileri daha verimli yakmanıza yardımcı olarak kilo kaybınızı arttırır.
  • Lenfödem (fil hastalığı) tedavisinde manuel lenfatik drenaj da kullanılır;
  • Şişkinlik, şişlik ve lekeleri azaltmak;
  • Temiz, sağlıklı gözeneklere sahip olma.
  • Skar dokusunda iyileşmeyi hızlandırdığı için örneğin çatlak izlerinin görünümünü iyileştirebilir
  • Selülitin azaltılmasına yardımcı olmak; Masaj, kan akışını ve etkilenen bölgelerde kan dolaşımını arttırır, bu da vücudun toksinleri parçalamasına yardımcı olur.