HİZMETLERİMİZ

KLASİK (İSVEÇ) MASAJI


Masaj'ın 5 ana tekniği, tüm vücuda standart bir sıralama ve düzenle uygulanan klasik masaj yöntemi, özellikle omuz ve sırt bölgelerinde yoğunlaştırılmaktadır. Türlü yağlar ile birlikte cildin ölü dokularından temizlenmesi ile başlayan klasik masaj uygulaması vücudunuza fazla baskı yapılmadan rahatlamanız sağlanmaktadır. Değişik masaj yöntemleri, belirli sırayla uygulanarak kas spazmlarının ve ödemin dağıtılması sağlanır.

BALİ MASAJI


Bali masajı ismini Endonezya’nın, volkanik bir adası olan Bali’den almıştır. Bütün vücuda kuvvetli hareketlerle uygulanan Bali masajı diğer masaj türlerinde olduğu gibi kan dolaşımını hızlandırıp kas gerginliğini azaltarak vücudunuzda rahatlama sağlar. Bali masajı, diğer masaj türlerinden farklı olarak kafadan değil ayaklardan başlanmaktadır. Bunun sebebide vücudun her tarafında ki sinir uçlarının ayağın altındaki belli noktalara direk bağlı olmasıdır. Bu noktalara baskı uygulanarak tüm vücuda hükmedip gevşetmek amaçlanır. Bali masajında, kendine özel Bali yağları kullanılmaktadır.

SPOR MASAJI


Spor masajı; krampların, kas sertliklerinin zararlı etkilerinden vücudunuzu kurtarır ve bununla birlikte lif kopmalarını ve kas zedelenmesini önler. Kan dolaşımınızı hızlandırdığı için; ödem ve toksin'in vücuttan atılmasına yardımcı olur, kalp ve dolaşım sisteminizi rahatlatır. Psikolojik rahatlama ile birlikte fiziksel olarak daha iyi hissetmemizi sağlar.

AROMA TERAPİ MASAJI


Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarıyla uygulanan bir masaj sistemidir. Aroma Terapi masajında dikkat edilen, temponun düşük, hareketlerin çok hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, dinlendirici ve gevşetici özelliğe sahip bir masajdır. Bu masajda oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın özelliğinden olmaktadır.

DERİ DOKU MASAJI


Derin Doku Masajı, kan dolaşımını uyararak, derinde bulunan kaslardan toksinlerin atılmasını sağlayan, zamanla oluşmuş gerginlik ve düğümlenmelerin çözülmesinde etkili olan bir masaj türüdür. Masaj sırasında sert bası uygulanan kaslar üzerinde durularak bedendeki enerji akımını uyarılır ve vücudun dengesi sağlanmaya çalışılır. Derin doku masajı, artrit, kronik eklem ağrıları, egzersiz sonrası ağrılar gibi sorunları çözmekte bire bir terapi yöntemidir.

SHIATSU MASAJI


Antik çağlardan bu yana uygulanmakta olan Shiatsu, "parmakla bastırma" anlamına gelir. Akapunkturla aynı felsefeye sahip olan Shiatsu masajında, vücudun belli noktalarına elle basınç uygulayarak, o noktadan geçmekte olan enerji akışını, dolayısıyla bağlantılı organları iyileştirmek hedeflenir. Bilimsel olarak bakıldığında Shiatsu, aşırı çalışan sinir sistemini yatıştırarak kan dolaşımını hızlandırır, gerilen kasların salınmasını sağlar ve stresi azaltır.

SICAK TAŞ MASAJI


Sıcak taş masajı, volkanik lav taşlarının sıcak suda ısıtılarak vücudun belli kilit noktalarına uygulanmasına dayanır. Bu taşlar sıcağı uzun süre koruma özellikleriyle vücut üzerinde termoterapi etkisi yaratarak kan dolaşımını hızlandırmakta, vücudun daha fazla oksijenle temasa geçmesini sağlayarak metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bu bakım sadece bedensel değil, aynı zamanda ruhsal ve zihinsel olarak da rahatlama sağlar.

SG SAĞLIK MIX MASAJI


İsveç, Bali, Thai ve Aroma Terapi masajlarının en özel ve en rahatlatıcı teknikleri seçilerek uygulanan Mix Masajı, vücudu gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahiptir. Aromatik kokular eşliğinde ruhunuzu ve vücudunuzu saran bu masajın enerjisiyle kendinizi daha canlı ve dinlenmiş hissedeceksiniz.

SIRT / BAŞ / BOYUN MASAJI


Sırt, Baş ve Boyun bölgesinde gerginliği azaltır, kasları gevşetir, ağrı ve tutulmaları engeller. Kamburlaşma, ağır yükler taşıma, kötü oturma pozisyonu, uzun süre ayakta durma, kasların gerilmesine ve düğümlenmesine neden olur. Sinirler omurgadan başlayarak tüm vücuda dağıldığı için masaj doğrudan sinirleri etkileyerek sinir sistemini rahatlatır. Yavaş ve ritmik hareketlerle sakinleştirici ya da hızlı hareketlerle canlandırıcı etki yapar.

MEDICAL SPOR MASAJI


Medikal Masaj ülkemizde pek rağbet görmemiş olsa da dünya genelinde çok kullanılan bir masaj türüdür. Ağır iş şartları, stres dengesiz uyku, aşırı yorgunluk gibi çeşitli sebeplerden dolayı organlarımızın ve kaslarımızın aşırı yıpranmasına sebep oluruz. Medical masaj iyileştirici gücü ve vücudumuzun yenilenmesine önemli derecede katkısı olur.

REFLEKSOLOJİ MASAJI


Ayaklar vücudumuzun en önemli bölgesidir prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzakdoğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda, ayak tabanına belirli noktalara basınç uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve noktaları temsil eder. Refleksoloji bir tür denge masajıdır ve kişinin kendini fiziksel, psikolojik olarak iyi hissetmesini sağlar.

THAI MASAJI


Geleneksel şekliyle Thai (Tay) masajı, beden, zihin ve ruhun tedavisine dayanan bir tür beden çalışması terapisidir. Terapi bedeni saran, vücutta akan ve ona hayat getiren elektromanyetik ya da enerjik alanları basınç ve/veya manipülatif masaj yoluyla tedavi etmeyi içerir. Thai masajı akupresür, yoga, zen shiatsu ile benzerlik gösterir ve Budist öğretilerden esinlenmiştir. Masaj ritmik basınç ve germe uygulamalardan oluşur.

ANTİ-SELÜLİT MASAJI


Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar.

YÜZ MASAJI


Sağlıksız beslenme, yorgunluk, cilt bakımına yeterli özen göstermeme gibi nedenlerden dolayı cilt olduğundan daha solgun bir görünüme kavuşur. Yüz masajı kan dolaşımını hızlandırır, cildin parlak, canlı ve genç bir görünüm elde etmesini sağlar. Yüz masajı kan dolaşımını artırır ve bu da cildinizin daha canlı bir görünüm kazanmasına, lemfatik boşaltım da denilen yöntemle hafifleyip ışıldamasına yardımcı olur.