BÖLGESEL MASAJ

BÖLGESEL MASAJ


Bölgesel masaj, boyun omurunun içinde beynin hayati (bilinçaltı) bölümlerine kan sağlayan bir çift arter vardır. Stres, aşırı bilgisayar kullanımı, baş ve boyun travması, kötü duruş vb. kaynaklı boyun tutukluğu, bu kan akışını yorgunluk, baş ağrısı, baş dönmesi, panik atak, uykusuzluk ve bağışıklık sisteminin kötü çalışmasına neden olarak azaltır. Bölgesel masajın yanı sıra yoga egzersizleri de bu sertliği hafifletmeye ve yukarıdaki sorunları gidermeye ya da önlemeye yardımcı olur.

Boyun Masajı Faydaları
Boyun masajı sertliği azaltır ve beynin fonksiyonlarını geliştirir. Dik pozisyonda, boyun kasları uzun süre kasılmaya zorlanır ve bu nedenle boyun ağrısına neden olan laktik asit toplarlar. Boyun masajı bu sorunu hafifletir. Ayda bir veya iki kez uygun boyun ve üst sırt masajı yaptırmanız, özellikle bilgisayar kullananlar, stresli olanlar, çok seyahat edenler veya uykusuzluk çekenler için önerilir.

Baş Masajı Faydaları
Baş masajının amacı, baş, yüz, boyun ve omuz kaslarındaki ve eklemlerindeki gerginliği gidermektir. Baş masajı ayrıca yorgunluk, uykusuzluk, baş ağrısı ve sinüzit gibi sorunların tedavisine de yardımcı olabilir. Ankarada masaj terapisi sakinleştirir ve rahatlatır; artan enerji, konsantrasyon ve canlanma hissi bırakır.

Sırt Masajı Faydaları
Eğitimli uygulayıcılarımız ile düzenli olarak masaj yaptırırsanız, yaşam kalitenizi önemli ölçüde artırabilecek birçok önemli sırt masajı faydası vardır. İster ağrı kesiciler, ister modern yaşamın stresinden kaçmak isteyin, sırt masajı kaslarınızı ve zihninizi gevşetmek için kolay bir çözüm olabilir. İlaç veya ameliyat içermeyen bir ilaç arıyorsanız, kasları gevşettiği, kan akışını arttırdığı ve ağrı ya da iyileşme için iyileşme sürecini hızlandırdığı kanıtlandığı için sırt masajı yaptırmayı düşünebilirsiniz.