BALİ MASAJI

BALİ MASAJI


Bali masajı, beden ve zihin arasındaki uyumu yeniden kazanmak için mükemmel bir tedavi yöntemidir. Tekniği, faydalarını ve özelliklerini birlikte keşfedelim.

Geleneksel Endonezya masajı (Bali Masajı) dünyanın dört bir köşesinden gelen gezginler için popüler bir yer olan Bali'de icat edilmiştir. 20. yüzyılın başlarında, bir grup vizyoner sanatçının bu toprak parçasının cazibesine hayret ettiği “Cennet adası” olarak adlandırdığı zaman popüler oldu. Bu yerde, eski bilgiler canlı tutulmuştur ve bilgilerin başarısı Animist, Budist ve Hindu geleneklerinin kaynaşmasından kaynaklanır.

Bali Masajı Teknikleri
Bali masajı tam bir vücut tedavisidir, kafa derisinden ayağa kadar vücuduna bakmak isteyenler için tavsiye ettiğimiz, ideal bir tekniktir. Tedavi sırasında kişileri profesyonel bir masaj koltuğuna yatırırız; daha sonra, tercihlerine ve cilt tipine göre seçilen kokulu yağ ile hafifçe masaj yaparız. Masaj yapılmayan ve daha önce masaj yapılmış vücut kısımları, havlu ile örtülmüş olarak kalır.
Bu teknikte, kuvvetli basınç noktası stimülasyonlarının yanı sıra yumuşak ve rahatlatıcı vuruşları kullanırız. Terapistlerimiz ilk olarak bacakları tedavi etmeye başlar, sonra sırt ve kollara geçer ve son olarak kafa derisine yavaşça masaj yapar. Kan, lenf ve enerji akışını uyarmak için hafif esnemeler, cilt yuvarlama, yoğurma ve basınç noktası uyarımı kombinasyonundan yararlanırız.

Hangi Yağlar Kullanılır?
Tedaviyi daha etkili hale getirmek için, Ankarada masaj terapistlerimiz jojoba, susam, Thaitian monoi ve hindistancevizi yağı gibi bitkisel yağları ve ayrıca ylang-ylang ve gül yağı gibi kokulu esansiyel yağları kullanır.