AROMA TERAPİ MASAJI

AROMA TERAPİ MASAJI


Aromaterapi masajı, kokulu uçucu yağların masaj sırasında kullanımını içeren özel bir terapi türüdür. Masaj, uçucu yağların belirli bir karışımını kullanırken yumuşak ve sert basınç arasında geçiş yapmayı içerir. Uçucu yağlar kullanımdan önce seyreltilir ve masaj sırasında losyon ile birlikte uygulanır. Sadece müşterimizin bedeni esans yağları ile doğrudan temastan faydalanmakla kalmaz, yağların maruz kaldıktan sonra solunması üzerine spesifik iyileştirme özelliklerine sahip oldukları da iddia edilir.

Aromaterapinin Faydaları Nelerdir?
Aroma terapi masajı, yalnızca tam vücut masajı ile müşterilerimizi rahatlatmakla etmekle kalmaz, aynı zamanda duygusal iyileşme ve rahatlama da sağlar. Yararları, diğer masajların aynı faydalarından birkaçını da içerir. Aromaterapi içeren bir masajın genel faydalarından birkaçı aşağıdadır:

  • Stres azaltıcı;
  • Anksiyete rahatlatıcı;
  • Artan sakinlik ve rahatlama;
  • Kas gerginliğinde azalma;
  • Ağrı kesici;
  • Depresyon belirtilerinde azalma.

Aromaterapi Masajın Özellikleri
Yukarıda gördüğünüz gibi, aromaterapi masajımızın faydaları verimlidir. Bildiğiniz gibi, birçok farklı iyileşme yolu ile ilişkili birçok farklı esansiyel yağ vardır. Bu nedenle hangi yağları kullanmanın sizin için en iyisi olduğuna terapistlerimiz profesyonelce karar verecektir. Uyumakta güçlük çeken veya rahatlamak isteyen biriyseniz, lavanta gibi bir yağ daha iyi gelecektir. Duygusal sıkıntılar çekiyorsanız, biberiye veya gül de kullanabiliriz.

Birçok müşterimiz kas tonusu ve vücut işlerinde yardım arar. Kullandığımız esansiyel yağlar bu konuda yardımcı olacaktır. İnflamasyonu azaltan Ankara’da masaj yağlarımız kas tonusuna yardımcı olabilir.