ANTİ-SELÜLİT MASAJI

ANTİ-SELÜLİT MASAJI


Selülit çoğu kadını etkileyen bir problemdir. Hormonlar, genetik ve diyet tüm selülit görünümünde önemli bir rol oynar. Hem erkekleri hem de kadınları etkilese de, kadınların yaşlarına, etnik kökenlerine veya ağırlıklarına bakılmaksızın görünür selülit sahibi olma olasılığı çok daha fazladır. Neyse ki anti-selülit masajı ile bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Selülit Genel Olarak Nerede Bulunur?

  • Kadınlar: Kollar, sırt, karın, bel, alt, kalça, uyluk, alt ve üst bacaklar.
  • Erkekler: Göğüs, sırt, karın ve bel ve üst bacaklar.

Sağlıksız bir diyet, vücut hücrelerinin dejenerasyonunu hızlandırarak selülit görünümünü ağırlaştırır. İşlenmiş gıdaları yediğimizde zamanla cilt elastikiyetini azaltan ve dolaşımı yavaşlatan bazı toksinler açığa çıkar. Bu işleme oksidasyon adı verilir ve selülit sonuçlarından biridir.
Selülitin tipik portakal kabuğu görünümü, cildin iç yüzeyindeki hücrelerin sertleşmesi ve tüm organlarımızı kaplayan ve destekleyen zara yapışmasından kaynaklanmaktadır. Ek olarak, selülit, özellikle göbek, kalça ve uyluk gibi vücudun belirli bölgelerinde yağ birikimi ve zayıf kan dolaşımı ile daha da kötüleşir.

Popüler Selülit Masajı Nedir?

Selülit Masajı, uzun yıllardır liposuctiona alternatif olarak kullanılmaktadır ve uzun süreli sonuçlara sahiptir. Dolaşımı artıran, cildi sıkılaştırıp tonunu düzelten ve vücudun yumuşak dokularında depolanan toksinleri uzaklaştıran bir dizi masaj tekniğidir. Karaciğer, böbrekler, ter bezleri ve lenf sisteminin barındırdığı, vücuttaki tüm toksinleri temizler.

Ankarada masaj tekniği aslında bu toksinlerin depolanması sonucu oluşan selüliti uzaklaştırarak vücudun sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. Selülit masajı ile karın ve uyluk bölgelerinde 15- 30 cm arasında incelme sağlanabilir. Daha az çukurlu, pürüzsüz bir cilt ve artan enerji seviyesi dahil birçok yarar sağlar.